Size bir telefon kadar yakınız
0532 357 41 06
Dil Seçin
tr

Okul ve Yurt Temizliği

22.04.2019
73 görüntülenme
Okul ve Yurt Temizliği

İzmit Okul ve Yurt Temizliği

Okullar, insanların hayata başladıkları yerdir ve hayatlarında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle ilkokul çağında öğrenilen ve kazanılan tecrübeler bir ömür boyu o insanın yanında yer alır. Eğitim ailede başlar, okulda devam eder. Bundan dolayı okullar da en az aileler kadar çocukların gelişiminde ve karakter kazanmasında pay sahibidir. Çocuklara okullarda kazandırılmaya çalışılan ilk alışkanlıklardan biri de temizliktir. Bu alışkanlığın kazanılması için de okulların temiz tutulması önemlidir.

Günümüzde bir okulda binlerce öğrencinin öğrenim gördüğünü ve onlarca personelin görev yaptığını hesaba katarsak okulların çok çabuk kirlenmelerinin kaçınılmaz olduğunu görürüz. Okullarda özellikle bakteri yuvası olarak görülen tuvaletler ve genellikle beden eğitimi derslerinde kullanılan soyunma odaları çoğu zaman çocuklarımızın sağlıklarını tehdit etmektedir. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için okulun her bölgesinin olduğu gibi bu bölgelerinin de temiz ve düzenli tutulması önemlidir. Ancak bu kadar büyük bir kalabalığın olduğu yerlerde gerekli temizliğin sağlanması, sağlansa dahi korunması zordur. Bundan dolayı sıklıkla temizlenmesi gerekir.

Yurtlar, ilkokul çağlarından itibaren birçok öğrencinin yaşam alanı olmuştur. Özellikle de üniversite okuyan birçok öğrenci yıllarını yurtlarda geçirmiştir. Yurtlar, genellikle bir odada birden fazla öğrencinin konakladığı mekânlardır. Aynı şekilde tuvalet, banyo ve mutfak gibi alanlar yurtlarda ortak olarak kullanılır. Birçok insan bu tip bakteri barındırabilecek alanı ortak kullandığı için temizliğine özel bir özen gösterilmesi gerekir. Okul ve yurtlarda hijyen probleminin görülmesi normaldir. Ancak bu durum zaman içinde tehlike yaratabilir. Bu tehlikeden korunmanın en kolay ve güvenilir yolu da profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışmak olmalıdır. Alanında uzman bir kadronun yapacağı kaliteli ve detaylı bir temizlik kısa sürede etkisini gösterecek; daha ferah ve hijyenik bir ortama kavuşmanızı sağlayacaktır.

İzmit’te Profesyonel Okul ve Yurt Temizliği

Kocaeli okul ve yurt temizliği alanında hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Temizlik sektörünün İzmit’te önde gelen firmalarından olan Nüans Temizlik, birçok kategoride olduğu gibi okul ve yurt temizliği noktasında da hizmet vermektedir. İşine verdiği değerin yanında uzman kadrosu ve tecrübesi ile Nüans Temizlik birçok okul ve öğrenci yurdunun temizlik ihtiyacını kısa sürede başarı ile gidermektedir.

Okul ve Yurt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Okullarda ve yurtlarda sayısız ortak kullanım alanı bulunmaktadır. Birçok misafir bu alanların kullanımına azami özen gösterse de ne yazık ki gerektiği gibi kullanmayanlar çıkacaktır. Bu durum temizliğine özen gösteren bireyleri de olumsuz yönde etkileyeceğinden dolayı hijyen maksimum düzeyde tutulmalıdır. Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin profesyonel bir kadronun güler yüzle yaptığı hizmet kadar fark edilir olmayacaktır. Temizlik, maddi ve manevi ferahlığı da beraberinde getirecektir. Temiz bir ortamda yaşayan ve yine temiz bir ortamda öğrenim gören öğrencilerin okullarına ve derslerine olan bağlılığının artması sürpriz değildir.

Okullarda temizlik işlemi oldukça detaylı ve yorucudur. Nüans Temizlik firmasının nitelikli ve yaptığı işin öneminin bilincinde olan personeli okulların birçok alanını başarıyla temizlemektedir. Bahçedeki çöplerin süpürülmesi ve sınıflarda bulunan çöp kovalarının boşaltılmasında etkindir. Ayrıca temizlik esnasında sınıflar süpürülür ve silinir. Okul koridorları da benzer işlemlere tabii tutulur. Temizlik esnasında okullarda öğrenim devam ediyorsa özel özen gösterilir. İnsan sağlığına zararı dokunmayan temizlik malzemeleri kullanılır. Hiç kimsenin kayıp düşmemesi, bu suretle can ve mal güvenliğinin sağlanması için silinen bölgeler özenle kurulanır. Gerekli görülen durumlarda sıralar da silinir. Öğretmenler odası temizlenir. Öğretmen masaları, dolaplar, kapılar en ufak detayına kadar temizlenir.

Öğrenci yurtlarında da yine titiz bir süreç işler. Yurdun durumuna göre önceden planlama yapılır. Gerekli görülen yerlerde tamamen zararsız temizlik malzemeleri ve profesyonel teknikler kullanılarak temizlik işlemi tamamlanır. Tuvaletler ve banyolar ile öğrencilerin konakladığı odalara özel ihtimam gösterilir. Eğer odalarda halı bulunuyorsa aralarında toz kalmayacak şekilde temizlenir. Tuvaletlerde lavabolar dezenfekte edilir, aynalar silinir. Çöpler toplanır. Camlar özenle silinir. Çocukların ve gençlerin bu ülkenin aydınlık geleceği olduğu konusunda hemfikir olan Nüans Temizlik ve firmanın uzman ekibi okul ve yurt temizliklerinde oldukça hassas davranırlar. Standartların üzerinde bir performans sergileyerek çocuklarımızın ve gençlerimizin daha temiz ve ferah ortamlarda öğrenim görmeleri için çaba gösterirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.