Size bir telefon kadar yakınız
0532 357 41 06
Dil Seçin
tr

Koronavirüs ve Ozon Tedavisi

31.03.2020
15 görüntülenme
Koronavirüs ve Ozon Tedavisi

Korona virüsünün ve COVID-19’un etkilerinin ortasında, bu fırsatı ozon, dezenfektan özellikleri ve bu konuda nasıl yardımcı olabileceği konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

Bazı virüsler havada bulunur ve çoğu virüs kapı kolları ve hatta mutfak eşyaları gibi yüzeylere yapışır. Çoğu virüs dezenfektanlar tarafından öldürülebilir veya devre dışı bırakılabilir ve ozon, var olan en güçlü dezenfektan olur.

Havanın ve ulaşılması zor yüzeylerin ozon ile dezenfeksiyonu oldukça basit ve pürüzsüzdür. Ortam koşullarında zaten gaz olan ozon, sadece ortam havası ile karışır veya besleme havası akışına enjekte edilebilir ve buradan gerektiğinde kolayca dağıtılabilir.

Dezenfeksiyon seviyesi tamamen uygulanan CT değerine bağlıdır; bu, ozon konsantrasyonunun maruz kalma süresiyle çarpımıdır. Dezenfeksiyon verimliliği ayrıca tedavi edilen virüs tipine bağlıdır, ancak odanın hacmine ve yapısına bağlı olarak 20 ila 120 dakikalık bir maruz kalma süresi boyunca 0,6 ppm ozon konsantrasyonunda% 90’lık bir azalma beklenebilir.

Ozon konsantrasyonunun arttırılması sonuç olarak gerekli maruziyet süresini önemli ölçüde azaltır ve virüsün deaktivasyon / mortalite oranını arttırır.

Bir işyerinde insanlar için ozon maruziyeti için 8 saatlik sınır değeri genellikle 0.1 ppm’dir ve yerel yetkililer tarafından düzenlenir. Bu nedenle, bir dezenfeksiyon döngüsü sırasında tedavi alanına giriş yapılmamalıdır. Daha sonra, odaya tekrar girmeden önce tüm fazla ozonun dışarıda / dışarıda havalandırıldığından emin olunmalıdır.

Amerikan hayat kurtaran gıda organizasyonu için denizaşırı dezenfeksiyon

Koronavirüs

New England merkezli, hayat kurtaran terapötik beslenme gıdalarının kar amacı gütmeyen bir tedarikçisi olan Edesia Nutrition, üretim hattında hayati hava tedavisi uygulamak için bizimle ortaklık kurdu.

Yüksek performanslı RENA Pro C serisi ozon sistemimiz, çocuklara yönelik yetersiz beslenme için beğenilen Plumpy Nut® hayat kurtarıcı gıda poşetlerinin sanitasyonunu sağlamak için hayati önem taşıyacaktır.

Plumpy Nut®, Edesia tarafından rafa dayanıklı bir ürün olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir ve paketleme işleminde bakteri ve virüslerden kaçınmak çok önemlidir. Ozon sistemimiz, daha yüksek ürün kalitesi elde etmek ve mikrobik serbest üretim ortamı sağlayarak raf ömrünü daha da uzatmak için üstün bir seçim olarak seçilmiştir.