Size bir telefon kadar yakınız
0532 357 41 06
Dil Seçin
tr

Hastane Temizliği

21.04.2019
80 görüntülenme
Hastane Temizliği

İzmit Hastane Temizliği

Hastaneler, birçok insanın gitmekten çekindiği ancak uygulanan modern tedavi yöntemleri sonucu sağlığına kavuştuğu kurumlardır. Küresel ısınma, hava kirliliği ve teknolojinin yanlış kullanımı gibi birçok nedenden dolayı her yıl birçok yeni hastalık piyasaya çıkmakta ve mevcut hastalıkları taşıyan insan sayısı sürekli olarak artmaktadır. Artan nüfusa da bağlı olarak özel hastaneler ile devlet hastaneleri devamlı çoğalmakta; hemen her gün yeni bir sağlık kurumu açılmaktadır. İzmit gibi sanayileşmiş bir bölgede de hastaneler büyük önem arz etmektedir.

Hastalıkların iyileşmesi için yapılması gereken ilk şey; ortamda sterilizasyonu sağlamaktır. Hastaneler şifa yuvaları olmalarına karşın gerekli temizliğin doğru şekilde yapılmadığı zamanlarda adeta bir bakteri yuvası hâline dönüşmektedir. Birçok farklı hastalığa sahip yüzlerce insanın aynı anda aynı ortamda bulunduğunu düşündüğünüz zaman söylediklerimizin doğruluğuna hak vereceksiniz.

İnsan sağlığını ve hatta can güvenliğini yakın olarak ilgilendiren hastanelerin temizlik işlemlerine de ayrıca özen gösterilmesi gerekir. Bu tip alanların sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Ancak temizlik yapılırken bir hastanede olunduğunun farkında olunması ve tabii buna uygun malzeme ile tekniklerin uzman kişilerce kullanılması önemlidir. Ayrıca hastanelerde rutin olarak uygulanan temizlik prosedürünün yanında çeşitli dönemlerde uzman ekiplerce detaylı temizlik işleminin standartların üzerinde hijyen kurallarına uyarak gerçekleştirilmesi gerekir.

İzmit’te Profesyonel Hastane Temizliği

İzmit’te temizlik denilince akla ilk gelen firmalardan olan Nüans Temizlik, İzmit hastane temizliği alanında da başarı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Kocaeli genelinde 29 hastane bulunuyor ve yaklaşık olarak 4400 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor. Nüfusun da oldukça yoğun olarak seyrettiği böylesine bir bölgede sağlık sorunu yaşayan insanların sayısı zaman zaman hastane kapasitelerini zorlayabiliyor. Bundan dolayı hastanelerin zamanında temizlenmiş ve hasta bakımına hazır hale gelmesi gerekiyor.

Profesyonel Hastane Temizliği Nasıl Yapılır?

Hastane temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu alanda eğitim almış uzman personeller eliyle gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bu şart sağlandıktan sonra da yaptığı işin öneminin bilincinde olan personel tarafından gerekli temizlik gerçekleştirilebilir. Hastanelerin binlerce insanın ziyaret ettiği kamusal bir alan olmasından dolayı bazı alanların temizliğine öncelik verilmektedir. Nüans Temizlik personeli hastane şartlarına saygı göstermekte ve her ne kadar zararsız da olsa temizlik malzemelerin hastalarla temasına sınırlama getirmektedir. Bunun için temizlik malzemelerinin yetkili personel dışında giremeyeceği bir odada muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Hastane zeminine ve ortam şartlarına uygun temizlik malzemeleri ile iş yapış teknikleri kullanmaktadır. Tüm kapıların ve masaların tozlarını almaktadır. Duvarların temiz kalmasına özen göstermektedir. Hastane çöplerinin atılması konusunda görevlidir. Tıbbi atıklar ile diğer çöplerin karışmamasına özen gösterir, çöp kovalarına yeni, temiz poşetler geçirir ve gereken temizliğin gerektiği şekilde tamamlanmasını sağlar. Ayrıca tüm tuvalet ve lavaboları özenle temizler. Hastane şartlarına uygun olarak temizlik esnasında eldiven, bone ve maske kullanır. Her ne şartla olursa olsun bu tip kurallarını gevşetmez. Ayrıca hiçbir zaman insanların buraya sağlık amaçlı geldiğini unutmaz. Ortalıktan toz kalkmaması için elinden gelen gayreti gösterir. İletişimi güçlüdür ve güler yüzlüdür. Birçok hastalığın en önemli ilacının moral olduğunun bilincinde olduğu için güler yüzünü asla kaybetmez.

Temizlik personeli, uzmanlığının gereği olarak hastanedeki sorumluluk alanını bilir. Gerekli görüldüğü takdirde odaları da temizler. Yerleri süpürür, siler ve masa ile yatak başlıklarının tozunu alır. Hastane camlarının temiz ve parlak olmasını sağlar.Hastane temizliği için özel eğitim almış, hastane temizliği konusunda uzman bir personel görevlendirilir. Hastanelerde amaç şifa olsa da birçok farklı bölüm bulunmaktadır. Bu poliklinikler, ameliyathaneler, vs. kendine özgü ortamlara sahiptirler. Bundan dolayı her birim için ayrı bir temizlik malzemesi kullanımı ve farklı bir teknik bilgi gerekebilir.

İzmit hastane temizliği alanında sektörün bilinen ve tercih edilen markalarından Nüans Temizlik, diğer tüm temizlik dallarında olduğu gibi hastane temizliği alanında da sektörün öncü firmalarından biri olmayı başarmıştır. İzmir ve çevresinde başarılı bir şekilde hastane temizliklerine devam etmektedir. Tüm bunlar dışında ev, ofis, ibadethane, vb. alanlarda temizlik hizmetlerini sürdürmektedir. Firmamızdan temizlik hizmeti almak isteyenler iletişim araçlarımız yoluyla bize ulaşabilirler. Daha detayı bilgi isteyen müşterilerimiz ofisimizi ziyaret edebilir, detaylara güvenle ve temiz olarak erişebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.