Size bir telefon kadar yakınız
0 850 227 3404
Dil Seçin
tr

Fabrika Temizliği

21.04.2019
79 görüntülenme
Fabrika Temizliği

İzmit Fabrika Temizliği

Fabrikalar, on sekizinci yüzyıldaki sanayi devriminden sonra hızla yaygınlaşmış ve gittikçe geniş alanlara yayılmaya başlamıştır. Fabrikalarda çok geniş bir yelpazedeki ürünlerin seri üretimlerinin yapıldığı, modern üretim cihazları ile donatılmış merkezlerdir. Fabrikalarda birçok işçinin yanı sıra, onlarca da beyaz yaka personel görev yapmaktadır. Zaman zaman çeşitli amaçlarla ziyaretçilerin de bulunduğu fabrikalarda üretimin aksamaması için detaylı ve kontrollü bir temizlik yapılması şarttır. Bu işlemin profesyonel temizlik hizmeti veren ekiplerce gerçekleştiriliyor olması üretim sahasının selameti için gereklidir.

İzmit fabrika temizliği alanında faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Nüans Temizlik, fabrikalar dışında; kurumsal firmalar, ofisler, evler, ibadethaneler, villalar, okullar ve hastaneler gibi aklınıza gelebilecek birçok alanda profesyonel temizlik hizmeti vermeye devam ediyor.

Profesyonel Fabrika Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir fabrika temizliğinin ilk şartı analiz ve planlamadır. Fabrika temizliği konusunda eğitim almış, uzman personeller tarafından gerçekleştirilmelidir. Temizlik öncesinde ilgili firma ve fabrika ile ilgili ayrıntılı bilgi toplanır. Üretim sahasının ve fabrika kampüsünün genel özellikleri ile üretilen ürün hakkında da gerekli bilgiler toplanır ve analizler yapılır. Eldeki verilere göre detaylı bir planlama sonucu randevu saatinde ekipler ilgili fabrikada yer alırlar. Planlanan şekilde fabrika temizliği tamamlanır ve sonrasında iki taraf ta mutlu şekilde el sıkışarak ayrılırlar.

Fabrika temizliği yapılmadan önce planlama aşamasında değerlendirilmeye katılması gereken çok önemli bir husus vardır. O da bu fabrikada ne üretildiğidir. Fabrikalarda üretimin durması, ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Bundan dolayı temizlik üretim esnasında da kesintisiz olarak devam etmelidir. Özellikle gıda ürünleri üretimi yapan firmalara ait fabrikalarda kullanılan temizlik malzemelerinin cinsine çok dikkat edilmelidir. Herhangi bir koku bırakmayan, insan sağlığına zararı dokunmayan maddeler kullanılarak temizlik tamamlanmalıdır. Öte yandan fabrikanın fiziki şartları da profesyonel bir temizlik gerçekleştirilmesi için çok önemlidir. Yeterli sayıda personel bulundurulması ve zaman planlaması yönünden dikkate alınması gereken bir husustur. Ayrıca kullanılacak temizlik malzemelerinin seçiminde fabrika zeminine ve elektronik cihazlara zarar vermeyecek malzemeler kullanılarak, buna uygun bir teknik geliştirilmelidir.

Fabrika temizliğinde üretim alanı ve zemin temizliği gerçekleştirilir. Aydınlatmalar, ofis alanları, depo, yemekhane, soyunma odaları, personel alanları gerektiği şekilde dezenfekte edilir. Makineler ve kablolar ile kablo kanalları üretimi aksatmayacak ve cihazlara zarar vermeyecek şekilde temizlenir. Fabrikanın varsa bahçesinde gerekli işlemler tamamlanır. Yapısına uygun şekilde dış cephe temizliği gerçekleştirilir. Cam, pencere ve aynalar silinir. Tuvaletler azamı dikkat ve özen ile temizlenir. Nüans Temizlik personeli, yaptığı işin önemini kavramış; bilinçli ve nitelikli personeldir. Bir fabrika, bir okul ya da bir hastane; mekân fark etmeksizin kendi eviymişçesine özenle temizler.

İzmit Fabrika Temizliği

Kocaeli, Türkiye ekonomisinin kalbi olan İstanbul’a yakınlığı sebebiyle dünya genelinde faaliyet gösteren birçok firmaya ait fabrikaya ev sahipliği yapmaktadır. Gıda üreticisi firmalardan otomobil markalarına göre çok geniş bir skalada fabrika bulunmaktadır. Özellikle elektronik ve gıda üretimi yapan fabrikalarda hijyen çok daha önemli bir yer kaplamaktadır. Gıda üretimi yapan firmalarda üretim planına uygun olmayan yabancı maddelerin üretim sahasına girmesi insan sağlığını tehdit edecek materyallerin gıda ürünlerine karışmasına yol açabilir. Bu hem o partide üretilen mallardan satın alan tüketicinin sağlığının bozulmasına yol açabileceği gibi hem de yaşanabilecek olumsuz durumlardan dolayı ilgili firmanın tüketici nezdinde imajını zedeleyebilecektir.

Elektronik üretimi azami dikkat ve özen isteyen bir durumdur. Ekranların aralarına bir tüy tanesinin kaçması dahi cihazı kusurlu hale getirir. Çeşitli yabancı maddeler ile temas eden elektronik ürünler kısa devre yapabilir ya da kullanılamaz durumda bulunabilir. Bundan dolayı mühendislerce hazırlanmış üretim planının dışına çıkılmaması önem arz etmektedir. Tüm bunlardan korunmanın en kolay ve güvenilir yolu ise fabrikada gereken hijyeni gerektiği gibi sağlamak ile mümkündür. Bunun en kolay ve risksiz şekilde gerçekleştirilmesi için İzmit fabrika temizliği hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de alanında bir marka değeri taşıyan Nüans Temizlik firmasıdır. Fabrika temizliği için Kocaeli’nde Nüans Temizlik şirketini tercih eden fabrikalar hijyen sorununu düşünmeden yalnızca üretime odaklanabilmektedir. Alanında uzman ve güler yüzlü ekibi ile Nüans Temizlik, müşterilerine hijyenik fabrikalar sağlamaya devam etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.