Size bir telefon kadar yakınız
0532 357 41 06
Dil Seçin
tr

Camii Temizliği

19.04.2019
69 görüntülenme
Camii Temizliği

Camii Temizliği

Camiiler binlerce insanın ibadet ettiği ortak kullanım alanlarıdır. Büyüklüğüne göre her gün yüzlerce Müslüman camilere gelerek ibadetini gerçekleştirir. Bu kadar büyük bir kalabalığın ortak kullanım alanı olmasından dolayı birçok hastalık ve toz camiilerde birikmektedir. Bundan dolayı camii temizliği büyük önem arz eder. İslam dininin temelinin temizlik olduğu düşünülürse camii temizliği mutlaka profesyonel eller tarafından yapılmalıdır. Genellikle bu tip ibadethanelerde temizlik camii cemaati tarafından yapılmaya çalışılıyor olsa da ne yazık ki yeterli olmamaktadır. İzmit camii temizliği için Nüans Temizlik başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Cami Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Camii temizliği ayrıntı gerektiren bir işlemdir. Genellikle geniş bir alana sahip olan camiilerin iç kısımları tamamen halı ile kaplıdır. Halıların aralarında biriken tozlar ve kirler, bu alanda secde eden insanların sağlığını önemli ölçüde tehdit edebilir. Bundan dolayı camii cemaati tarafından gelişigüzel yapılan temizlik işlemleri yalnızca günü kurtarmaktadır ve görüntünün temiz olmasını sağlamaktadır. Camiilerde gerçek bir temizlik isteniyorsa bu mutlaka müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir firma eliyle yapılmalıdır.

Camii temizliğinin bir diğer önemli noktası da en fazla iki günde bir yapılıyor olmasıdır. İzmit’te camii temizliği alanında başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren Nüans Temizlik, camiilerde nokta toz kalmayacak şekilde temizlik işlemini gerçekleştirmektedir. Tozların yok edilmesi için kuru vakum teknolojisinden yararlanan Nüans Temizlik, ıslak vakum ile de işlem gerçekleştirmektedir. Camiilerin iç ve dış temizliğini büyük özen göstererek tamamlamaktadır. Ortamın durumuna göre mozaiklerin temizliği ve bunların yanı sıra duvar, kapı gibi cami içinde ve dışında bulunan alanların tertemiz olmasını sağlamaktadır. Uzman personel kadrosu ile şadırvan da dâhil olmak üzere yoğun bir temizlik gerçekleştirmektedir. Nüans Temizlik firması ile yapılan camii temizliğinin ardından cemaat eliyle yapılan temizlik ile arasındaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

Profesyonel Camii Temizliği

Camiiler çoğunlukla sıradan yapılara göre daha özgün bir mimari ile yapılan çok daha sağlam yapıtlardır. Bu tip yapılar, halk tarafından da oldukça önemsenir. Böylesine kutsal bir mekânın çok daha temiz ve düzenli olması her Müslüman’ın tercihi ve isteğidir. Kuşaklar boyu hizmet veren ve vermeye de devam edecek olan camiiler mimarileri gereği çok karışık ve ayrıntılı yapılardır. Camii temizliğinin profesyonel olarak camii temizlik hizmeti veren firmalar tarafından yapılması elzemdir. Farklı yaşta, farklı tarzda ve birbirinden çok farklı sosyoekonomik gruplardan binlerce insan ibadetlerini gerçekleştirmek için camiilerde buluşmaktadır. İnsanların taşıdığı hastalıklar ve bakteriler de bu yolla camiilere girmektedir. Düzenli olarak profesyonel şekilde temizlenmeyen camiiler bu bakterilere ev sahipliği yapar ve yine ibadetini yerine getirmek üzere camiiye gelmiş bir başka dindara bulaşabilir.

Öte yandan, camiilerin ibadet dışında en çok kullanılan bölümleri tuvaletler ve şadırvanlandır. Buralarda yoğun su kullanımı olmasına karşın belki de en çok bakteri barındıran bölümler buralardır. Bundan dolayı bu kısımların temizliğine ayrıca özen gösterilmesi gerekebilir. İzmit’te profesyonel olarak camii temizliği hizmeti veren Nüans Temizlik, camiilerin hem iç hem de dış temizliğini uzman kadrosu ile titizce gerçekleştirmektedir.

İzmit Camii Temizliği

Kocaeli genelinde bulunan 1205 camiinin 240’ı İzmit’te yer alıyor. Bunun yanında yaklaşık beş bin kişinin aynı anda ibadet edebildiği Fevziye ve Yeni Cuma Camiileri de İzmit’in en görkemli ibadethaneleri olarak göze çarpıyor. Ramazan aylarında, kandillerde, bayramlarda ve Cuma günleri camiiler normale göre kat kat daha kalabalık oluyor. Bu gibi günlerin öncesinde ve sonrasında, ibadet amacıyla camiiye gelenlerin sayısının fazla olmasından dolayı, bu insanların sağlıklı bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için özel bir temizlik yapmak gerekiyor. Bu gibi durumlarda da yine her zaman olduğu gibi Nüans Temizlik camiilerin yardımına koşuyor.

Bazı camiiler tarihi nitelik taşıyabiliyor. Bunun yanında birçok camiide de kıymetli eserler bulunuyor. Sıklıkla bu eserlerin de temizlik ihtiyacı oluşuyor. İşte bu eserlerin zarar görmeden temizlenebilmesi için profesyonel bir temizlik hizmeti almak gerekiyor. Bireysel olarak yapılacak temizliklerin bir ibadethane için hem yeterli olmaması hem de burada yer alan eserlere verilebilecek zararlardan dolayı camii temizliği alanında uzman bir ekip tarafından yapılması en akılcı yol olarak göze çarpıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.